Strona głównaA to ciekaweMagiczne Drzewo ma 15 lat

Magiczne Drzewo ma 15 lat

Bestsellerowa seria Magiczne Drzewo obchodzi w tym roku piętnaste urodziny – z tej okazji wydawnictwo Znak przygotowało ciekawostki o serii, autorze oraz zaczarowanym świecie Magicznego Drzewa.

Oto Magiczne Drzewo i jego tajemnice:

1.    Seria „Magiczne Drzewo” uwielbiana jest nie tylko w Polsce, ale i na świecie! Książki zostały przetłumaczone na aż dziesięć języków, w tym francuski, japoński i koreański.

2.    Pierwsza część „Magicznego Drzewa” ukazała się… piętnaście lat temu! Seria obchodzi w tym roku swoje piętnaste urodziny. Wszystkiego najlepszego!

3.    Jeśli ktoś przeczytał wszystkie trzynaście książek, to ma za sobą… 5285 stron czystej przygody!

4.    Polska aktorka Katarzyna Bujakiewicz swoją karierę zawdzięcza właśnie Andrzejowi Maleszce! W wieku siedmiu lat trafiła na casting do jego sztuki teatralnej – jak sama twierdzi, szukał dzieci najniegrzeczniejszych i wybrał między innymi ją.

5.    Każdą część „Magicznego Drzewa” można czytać niezależnie. Dzięki temu do przygody można wskoczyć w dowolnym momencie!

6.    W serii pojawia się aż czternaścioro dzieci, które pełnią rolę głównych bohaterów!

7.    „Pióro T-rexa” to jedyny tom w serii „Magiczne Drzewo”, w którym nie pojawia się Kuki.

8.    Autor „Magicznego Drzewa”, Andrzej Maleszka, swoją karierę zaczął jako reżyser filmowy i teatralny, a filmowa wersja Magicznego Drzewa została nagrodzona między innymi prestiżową International Emmy Award.

9.    „Czerwone krzesło”, pierwsza część serii, jest również lekturą w szkole podstawowej. Jest jedną z najbardziej uwielbianych przez dzieci!

10.  „Magiczne Drzewo” ma najwierniejszych, ale też najbardziej kreatywnych fanów. Kiedyś jeden z nich na spotkaniu z autorem zapytał go, czy jest… cyborgiem! Chłopiec argumentował pytanie tym, że jeden człowiek nie mógłby napisać tylu fajnych książek.

11.  Każda z postaci w serii ma swojego aktora, który rolę wygrał w castingu. Nie zdziwcie się, jeśli spotkacie więc prawdziwą Gabi podpisującą egzemplarze na Targach Książki!

12.  Andrzej Maleszka, pisząc dialogi, najpierw… mówi je na głos, aby wyczuć, czy mają dobry rytm.

13.  W dzieciństwie Andrzej Maleszka wcale nie chciał być pisarzem czy reżyserem, a wynalazcą! Nic dziwnego, że w każdej książce znajdziemy tyle wspaniałych wynalazków.

14.  Do tej pory nasi odważni bohaterowie odnaleźli aż trzynaście przedmiotów stworzonych z Magicznego Drzewa! Kto wie, ile jeszcze przed nimi?

15.  Autor bestsellerowej serii dla dzieci swoją pierwszą powieść (aczkolwiek niewydaną) napisał w wieku czternastu lat.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Jacek Komuda: Upadek. Jak straciliśmy I Rzeczpospolitą

Zadawać pytanie, jak doszło do tego, że upadła I Rzeczpospolita, to jak wsadzić kij w gniazdo os i mocno nim potrząsnąć. Każdy z nas,...

Kara Swisher: Burn book. Technologia i ja: historia miłosna

Idąc za ciosem, po rekomendowanej już Państwu „Supremacji” Parmy Olson, rzuciłem się na „Burn Book” Kary Swisher, by pozostać blisko Doliny Krzemowej i jej...

Tosty i kawa, czyli jak odnieść sukces na booktoku

https://youtu.be/QwH3bnJQSLI?si=L3IND-IHNHWOeJP5 Czy lepiej czytać złe książki, czy nie czytać wcale? Jak recenzja jednej książki może odmienić pozycję booktokera? W rozmowie z Karoliną Barbrich – twórczynią...

Monika Raspen: Babel. Pocałunek śmierci

Kobiety w mundurze dziś to oczywistość, ale właśnie mija 100 lat, od kiedy w polskiej policji pojawiły się po raz pierwszy, by pomóc w...

Monika Raspen: Polskie policjantki kontra handlarze kobietami

https://youtu.be/i0PkydxQncI?si=TJaTt2FK6xfNt4ae

Henry Kuttner: Czytelniku, nienawidzę Cię!

To nie jest książka dla osób łatwo ulegających uzależnieniom. Odradzam im też czytanie tej recenzji. Skoro zostali Państwo ze mną, wspomnę, że autor to pisarz...

Parmy Olson: Supremacja

Książka ta nosi podtytuł „Sztuczna inteligencja, CzatGPT i wyścig, który zmieni świat” i została zwycięzcą w konkursie „Financial Times” na biznesową książkę roku. Wcale...
Migalski

Marek Migalski: Czeska lekcja

Kontrowersja to teraz modna sprawa. Bez niej trudno zostać zauważonym w świecie celebrytów i gadających głów. Marek Migalski – doktor habilitowany, politolog – też...
0
Would love your thoughts, please comment.x